Noc Cracovia Sacra
(26.07.2016)

NOC „CRACOVIA SACRA”
Cracovia Sacra e Assisi Suono Sacro
Wykonawcy koncertu:
Dominika Zamara – sopran (Polska, Włochy)
Andrea Ceccomori – flet (Włochy, Asyż),
Tomasz Ryszardowicz Chorzalski – organy (Polska)
W programie utwory kompozytorów: G. Caccini, A. Vivaldi, J. S .Bach, G. F. Heandel,
J. Kowalewski, G. Rossini, M. J. Żebrowski.
Koncert odbędzie się w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Garncarska 24

Dominika Zamara urodziła się we Wrocławiu w 1981 roku, w 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem wrocławską Akademię Muzyczną w klasie prof. Barbary Ewy Werner.
W 2008 roku odbyła tournee po Francji podczas Festiwalu Muzyki Sakralnej wraz z wybitnym wirtuozem, organistą Fabrice Pitroise. W paźdz…ierniku 2013 roku otrzymała Międzynarodową nagrodę „Padre Pio da Pietrelcina”, przyznawaną we Włoszech za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz działalność kulturalną. 25 marca 2013 roku została najmłodszą laureatką Złotej Sowy w Wiedniu. Nagrodę przyznają Polacy żyjący za granicą jako wyraz wdzięczności dla pracy, twórczości i aktywności Polaków żyjących poza Ojczyzną.
Śpiewa w języku włoskim, polskim, niemieckim, angielskim, francuskim, rosyjskim, czeskim oraz po łacinie. W swoim repertuarze posiada opery, operetki, pieśni, muzykę sakralną, muzykę kompozytorów współczesnych, utwory w stylu rock oraz pop opera. Współpracuje z wieloma wybitnymi i słynnymi śpiewakami operowymi oraz muzykami z Polski i zagranicy, wykonując repertuar operowy, operetkowy i musica da camera.
Artystka wydała dotąd dwie płyty: „Dreams” oraz „Life”. Obecnie pracuje nad trzecim albumem o tematyce magicznej i miłosnej. Na nowym krążku usłyszymy oprócz operowych arii Mozarta, duet ze Stanleyem Alexandrowiczem, gitarzystą klasycznym, z którym w tym roku miała dwa tournee po USA. Znajdą się też 3 nowe utwory napisane specjalnie dla artystki i nagrane przez orkiestrę, która pracuje również z Boccellim oraz Stingiem.