Zaproszenie do udziału w przejeździe rowerowym
(11.06.2018)

W niedzielę  17  czerwca br. o godzinie 10:00 ruszy  po raz pierwszy przejazd rowerowy „Pojedźmy na Stare Miasto” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej  przy ul. św. Marka 34 w Krakowie. Wydarzenie to jest częścią działań w ramach Dni Dzielnicy I Stare Miasto.

Ideą powstania przejazdu jest włączenie szkół, ale też i mieszkańców Starego Miasta do aktywnego świętowania dni swojej dzielnicy.

Liczymy na udział społeczności szkolnych z Dzielnicy I Stare Miasto, ale i na wszystkich zainteresowanych aktywnym i przyjemnym spędzeniem niedzielnego przedpołudnia.

Trasa przejazdu: Plac Szczepański (rozpoczęcie przejazdu) – Rynek Główny – ul. Grodzką – ul. Podzamcze – ul. Powiśle – ul. Zwierzyniecką – aleję Zygmunta Krasińskiego – aleję Adama Mickiewicza – aleję Juliusza Słowackiego –ul. Warszawską, Plac Matejki- ul. Basztową, ul. Sławkowską– Rynek Główny- Plac Szczepański.

Uczestników prosimy o założenie  strojów krakowskich lub posiadanie elementów tych strojów (wianek, czerwone korale, czapka krakuska, pawie pióra, kwiecista chusta itp.)

Szkoła bierze odpowiedzialność za zorganizowanie przejazdu (zabezpieczenie, zgłoszenie zgromadzenia publicznego).

Akcja wpisuje się w realizowany przez miasto od 2013 r. program STARS promujący codzienne dojazdy rowerem do szkoły.

Koordynatorka przejazdu: Anna Kalina tel. 693 395 009

Opiekunka szkoły SP1 w projekcie Stars: Magdalena Pastuszak tel. 500 729 778