VI Krakowski Turniej Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących
(19.12.2018)

29 listopada w Centrum Sportu Niepełnosprawnych (Karcher Hala Cracovia) odbyło się ogłoszenie wyników VI Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących, który był rozgrywany przez cały listopad. Projekt realizowany jest przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
we współpracy i przy wsparciu finansowym Rady Dzielnicy I Stare Miasto.

Do udziału w turnieju zaproszeni byli uczestnicy z dysfunkcjami wzroku.  Jest on wyjątkową formą aktywności, polegającą na wykorzystaniu specjalnego urządzenia, które pozwala
na celowanie do tarczy za pomocą słuchu. Oprócz aspektu sportowego, celem projektu jest zdobywanie nowych doświadczeń, integracja między uczestnikami oraz aktywne spędzanie wolnego czasu.

Zakończenie VI Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących odbyło się w szczególnej oprawie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ceremonię rozdania nagród uczestnikom turnieju uświetnili wyjątkowi goście:
Przewodniczący Rady Dzielnicy VII Pan Szczęsny Filipiak, Pułkownik Włodzimierz „Wowa” Brodecki, Oficerowie 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (ul. Krakowska 2)
oraz  Członkowie Stowarzyszenia Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej im. Św. Jadwigi króla Polski i hetmana Jana III Sobieskiego w Krakowie.

Specjalne podziękowania organizatorzy przekazują Firmie Ego Power Lab (Al. Focha 40).

Specjalne wyróżnienie otrzymała Katarzyna Migacz za udział we wszystkich dotychczasowych edycjach Krakowskiego Turnieju Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących oraz Ewelina Klozyk i Janina Filip za udział w pięciu edycjach krakowskiego turnieju.

WYNIKI VI KRAKOWSKIEGO TURNIEJU STRZELANIA LASEROWEGO
OSÓB NIEWIDOMYCH i SŁABOWIDZĄCYCH:

Klasyfikacja indywidualna:
I – Tomasz Śliwiński
II – Piotr Brejnak, Michał Ulfik
III – Mateusz Brejnak
wyróżnienie: Andrzej Łagoźny, Patryk Komarnicki

Startujący po raz pierwszy:
I – Kazimierz Parzych
II – Przemysław Walczyk
III – Tomasz Koźmiński
wyróżnienie: Stanisław Sawicki, Zdzisław Ertl

Kobiety:
I – Beata Michalec
II – Jolanta Marszałek
III – Zuzanna Mikler
wyróżnienie: Janina Filip

Najmłodsi uczestnicy:
Patryk Burzyński
Patryk Sudyło
Mikołaj Patoczka

Młodzież szkolna:
I – Sandra Matusiak
I – Maciej Bigaj

Klasyfikacja drużynowa: 
I miejsce – Fundacja For Heroes Kraków
II – Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
III – Stowarzyszenie Wspólnie Można Więcej (WMW), Kraków

Młodzież szkolna:
I miejsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, ul. Tyniecka 6

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Już teraz zapraszamy do udziału w VII Krakowskim Turnieju Strzelania Laserowego osób z dysfunkcją wzroku oraz do udziału wszystkich zainteresowanych w zajęciach stałych z dźwiękowego strzelania laserowego prowadzonych w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.

Informacje: pozastereotypy@cmjordan.krakow.pl