Sobotnie odkrywanie Krakowa dla małych i dużych - Dzielnica 1 Kraków

Sobotnie odkrywanie Krakowa dla małych i dużych
(17.06.2016)

W najbliższą sobotę (18 VI) Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana, w ramach cyklu „Rodzinny Kraków”, zaprasza dzieci w wieku 5-10 lat z opiekunami na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w terenie pod hasłem „Odkrywamy sztukę. Odkrywamy Kraków”. Tym razem mali uczestnicy będą poznawać tajemnice krużganków klasztoru Dominikanów.

Zbiórka chętnych o godz. 13.00, przed wejściem do klasztoru (ul. Stolarska 12). Organizatorzy proszą o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu (kontakt do instruktora prowadzącego zajęcia: tel. 600 578 863, e-mail: azimny@cmjordan.krakow.pl).

Przypomnijmy: w trakcie spotkań z cyklu „Rodzinny Kraków” mali uczestnicy i ich opiekunowie w towarzystwie historyka sztuki poznają krakowskie zabytki i ciekawe miejsca. Zajęcia, trwające około sześćdziesięciu minut, odbywają się w wybrane soboty, a udział w nich jest bezpłatny.

I jeszcze propozycja dla młodzieży zainteresowanej historią i zabytkami Krakowa. Tego samego dnia (18 VI) CM zaprasza na zwiedzanie wystawy „Jak pies z kotem. Opowieść o współbytowaniu psów, kotów i ludzi w domowym wnętrzu i przestrzeni miejskiej” w Kamienicy Hipolitów (Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, pl. Mariacki 3). Zbiórka chętnych o godz. 10.30, na miejscu. To spotkanie również jest bezpłatne; nie trzeba się na nie zapisywać (szczegółowe informacje można uzyskać pod podanym wyżej numerem telefonu i adresem e-mail do instruktora).