Proszę ciszej
(07.09.2018)

Turysto, pamiętaj o mieszkańcach.

Kraków to urokliwe miejsce, które potrafi zachwycić i oczarować każdego turystę. Łatwy dostęp drogą lotniczą oraz stosunkowo przystępne ceny powodują, że co roku odwiedza nas coraz więcej osób z zagranicy. Zeszły rok był rekordowy, ponieważ przyjechało do nas 12 milionów turystów. Niestey, oprócz niepodważalnych kożyści, które płyną z branży turystycznej dla miasta, jest także wiele trudności, z którymi muszą borykać się mieszkańcy.

Dużym problemem jest to, iż turyści oddając się zabawie, zapominają, że tuż obok nich mieszkają osoby, którym ich głośnie zachowywanie może sprawiać duży kłopot. Niestety, sytuacja ta dotyczy w głównej mierze Dzielnicy I Stare Miasto ze względu na bardzo dużą ilość lokali gastronomicznych. Dzielnica I wraz ze Strażą Miejską Miasta Krakowa postanowiła przygotować akcję, która ma na celu uświadomienie turystów, że oprócz nich są w centrum miasta również mieszkańcy. Do lokali gastronomicznych na terenie Dzielnicy I Stare Miasto mają zostać rozniesione plakaty, które mają przypominać turystom, że powinni zachować ciszę ze względu na sąsiadujące mieszkania.

Plakaty te są w języku angielskim, aby łatwiej dotrzeć do turystów. Zostały zaprojektowane przez Stanley Eales, który społecznie pomógł w przygotowaniu naszej akcji. Pierwsze z nich powinny pojawić się pubach już w połowie września. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy autora oraz mamy nadzieję, że przyniesie ona oczekiwany rezultat.