Patriotyczny tramwaj i koncert na rocznicę 100-lecia Niepodległości. Świętujemy z Centrum Młodzieży!
(09.11.2018)

Śpiewniki, plakaty, ulotki i okolicznościowe karty z serii „Polscy Bohaterowie” będą czekać na pasażerów Patriotycznego tramwaju, który 11 listopada 2018 r. od 10.30 do 14.30 będzie jeździł  wokół krakowskich Plant. Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza także na koncert patriotyczny do Centrum Sztuki Współczesnej Solvay.

Pasażerowie tramwaju zamiast biletów otrzymają specjalne śpiewniki pieśni patriotycznych ze specjalną wkładką prezentującą miejsca i ludzi na Krakowskim Szlaku Niepodległości.

Przejazd Patriotycznego Tramwaju odbędzie się w ramach projektu Młodzież pamięta®
Wolontariuszy projektu będzie można także spotkać na Rynku Głównym i Plantach, gdzie będą rozdawać okolicznościowe materiały.  W ramach projektu zaplanowano wiele wydarzeń dla młodzieży szkolnej, które odbędą się w dniach poprzedzających rocznicę.

Organizatorami projektu są:  Ośrodek Edukacji Obywatelskiej działający przy Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana a także Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”.

W ramach obchodów Święta Niepodległości 10 listopada o godz. 18.30 w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay odbędzie się specjalny koncert pieśni patriotycznych. Na scenie zaprezentuje się Chór Rozrywkowy „Jaszczury” z Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Przy fortepianie zasiądzie Tomasz Drabik, na trąbce zagra Władysław Grochot. Koncert poprowadzi Robert Twardowski. Wstęp jest wolny.