Opowieść wigilijna – powiedziane po krakowsku
(19.12.2018)

W Klubie pod Gruszką 21 grudnia o godzinie 18.00 ożyją dawne Święta Bożego Narodzenia. Wrócą we wspomnieniach nie tylko niegdysiejsze obfite śniegi, ale także zapach wanilii i płonących na drzewku świeczek, płomyki odbijające się w szklanych bańkach, ciepło kaflowego pieca, cichy trzask łamanego opłatka i daleka nuta kolędy. A to wszystko będzie „powiedziane po krakowsku”.

Prowadzenie: Andrzej Kozioł i Michał Kozioł.
Szopka i jej zdjęcie autorstwa Stanisława Malika

Będzie można nabyć w promocyjnej cenie książkę „Powiedziane po krakowsku” pod redakcją Donaty Ochmann i Renaty Przybylskiej, (Wydawnictwo Libron ( https://www.facebook.com/WydawnictwoLibron/ )

„Żywe Muzeum Obwarzanka” ugości nas obwarzankowymi kanapkami z bryndzą, śledziem, cebulką i jabłkiem.

https://www.facebook.com/muzeumobwarzanka/

Wystąpią: Anna Madej ( https://www.facebook.com/profile.php?id=100008981326641 ) – dwukrotna zdobywczyni I Nagrody na V i VII Festiwalu Godki Krakowskiej wraz z zespołem „Gawędziarze i Śpiewacy” z Grębynic oraz uczniowie z 3 grup teatralnych SP w Radziemicach (https://www.facebook.com/szkolaradziemice ) pod opieka Katarzyny Duch i Elzbiety Zagórskiej – z przedstawieniem „Krakosko Wilijo”, które napisał Zbigniew Grzyb, organizator i animator Festiwalu Godki Krakowskiej.

https://www.facebook.com/Zbigniew.S.Grzyb

https://www.facebook.com/Wislon.TV/

https://www.facebook.com/CentrumKulturyIWypoczynkuWProszow…/

Zapraszamy na to spotkanie wszystkich krakusów, krakauerów, a także i tych, którzy dopiero uczą się, jak żyć w Krakowie.

Prowadzenie: Andrzej Kozioł i Michał Kozioł.

Andrzej Kozioł – dziennikarz, pisarz. Wieloletni redaktor „Dziennika Polskiego”, autor dwudziestu książek, przede wszystkim poświęconych Krakowowi, m.in. „Na krakowskim Rynku”, „Na krakowskich Plantach”, „Na krakowskich ulicach”, „W krakowskich knajpach”.

Michał Kozioł – krakauerolog, regionalista, miłośnik Krakowa oraz Małopolski, a przede wszystkim Zwierzyńca i Półwsia Zwierzynieckiego.

Wstęp wolny.

Autorem szopki i zdjęcia jest Stanisław Malik