NIEPEŁNOSPRAWNI NA SCENIE Premiera spektaklu „Teatr na dwa razy”
(12.06.2018)

Jak co roku zaczęliśmy we wrześniu 2017 pracę teatralną. Jak co roku zadawaliśmy sobie pytania o czym chcemy opowiedzieć ze sceny. Tym razem niespodzianka logistyczna. Tematy w dwu grupach tak różne i tak potrzebne, że nie sposób ani połączyć ani zrezygnować. A zatem robimy wyłom – zapraszamy na TEATR NA DWA RAZY:

1. ” WY-rasta-My”. Mam 20 lat, mam 18 lat, mam 24 lata, nie jestem dzieckiem, dziecinne zabawki zamieniam na te dorosłe – kosmetyczkę, fryzjera, siłownię. Chcę sam decydować jak spędzam czas, co robię, z kim się spotykam, jak się ubieram i z kim jadę na wakacje. Ten spektakl to manifest.

2. „Dekalog 4 kółek”. Co zwykle robimy, kiedy widzimy Osobę na wózku? Na przykład spinamy się w sobie i patrzymy wszędzie tylko nie na wózek – bo od małego powtarzają: „Nie gap się, bo komuś może być przykro, zachowuj się naturalnie” – no i patrzymy w księżyc, słońce, uporczywie szukamy czegoś w torebce i nawet gdybyśmy byli potrzebni, to najzwyczajniej nie zauważymy. Może być też tak, że bardzo, bardzo chcemy się przydać ale… brakuje nam doświadczenia no i ten strach – a jak coś popsuję… Piotrek Poznański, który wymyślił temat naszego spektaklu na pulpicie ma napisane: „Nie gap się, pogadaj”. Zapraszamy, pogadajcie z nami – tzn. przyjdźcie, zobaczcie, usłyszcie, spotkajmy się i…. porozmawiajmy. Jak to z tym wózkiem jest, co robić, żeby się przydać, żeby pomóc, żeby ze sobą choć przez chwilę na prawdę się spotkać.

Uwaga! Spektakl dla Widzów o mocnych nerwach 🙂

15 czerwca 2018, godz. 11.00
scena SCKM, ul. Wietora 15
Występuje: Grupa „Moje – Boje”