Dowiedzcie się jak nie wyrzucać pieniędzy w błoto i wygrajcie nagrody - Dzielnica 1 Kraków

Dowiedzcie się jak nie wyrzucać pieniędzy w błoto i wygrajcie nagrody
(04.01.2018)

Gdyby nie ta inicjatywa, to głos seniorów dalej byłby niesłyszalny, niepełnosprawni Mikołaja zobaczyliby tylko w telewizji, a Kraków dalej narzekałby na brak wodnego placu zabaw. Za nami kolejny rok zmieniania miasta dzięki środkom z budżetu obywatelskiego i w związku z tym mamy dla Was konkurs.

Uwierzcie nam – budżet obywatelski to jeden z najłatwiejszych sposobów, by zmieniać świat wokół siebie. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Następnie pomysł trafia pod osąd krakowian, na których można jednak liczyć. W ostatnich latach pieniądze z budżetu obywatelskiego nie były wyrzucane w błoto, ale przeznaczano je na renowację parków, integrowanie krakowian, pomoc emerytom i samotnym, wyposażanie szkół oraz bibliotek i wiele innych pożytecznych rzeczy. Jakich? Ha, właśnie!

Tego dowiecie się, rozwiązując prosty konkurs z nagrodami – dla Czytelników, którzy poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania mamy 15 zestawów: książka Zaułki Krakowa + kalendarz + zestaw gadżetów. Jeśli maili z prawidłowymi odpowiedziami będzie więcej niż 15, to zestawy zostaną między nimi rozlosowane.

A teraz zasady, które są proste: mamy 5 pytań, a każde z nich ma tylko jedną prawidłową odpowiedź. By ułatwić sprawę, odpowiedź do każdego pytania zawarta jest w tekście, który znajduje się pod zestawem odpowiedzi. Jeśli więc przeczytacie artykuł, to będziecie mieli pewność, że dobrze odpowiecie na pytanie.

Pytania tutaj -> LINK

Do każdego pytania proszę przyporządkować prawidłową odpowiedź (np. 1A, 2B, 3C, 4B, 5C) i przesłać do nas mailem na adres redakcja@krknews.pl. Mail proszę zatytułować „Konkurs BO”. Na odpowiedzi czekamy do 9 stycznia do godz. 23:59, a zwycięzców poinformujemy mailowo do 15 stycznia.

 Zapraszamy do konkursu!